fbpx

İzmir Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

İZMİR LAZER EPİLASYON

İzmir lazer epilasyon kalıcıdır ne anlama geliyor ?  Danışanlarımızın bize en çok sorduğu sorular arasında “Kaç Seansta Biter” var.

Lazer, FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmıştır. Ancak FDA, ticari işletmelerin “bitene kadar, kıllarınızdan tamamiyle kurtulun, pürüzsüz bir cilt ” gibi söylemlerde bulunmamasını bunun gerçekçi olmadığı açıklamasını yapıyor.

Bu ne demek ?

Lazer epilasyon, tüylerin uzamasında % 90’a varan kalıcı bir azalma sağlayabilir ama bu kişiden kişiye değişebilen bir orandır. Genelde müşteriler % 90 ve aşağısı alınan sonuçtan çok sonuç alınamayan %10 kısım ve üstü ile problemler yaratıyor. Bu sebebple FDA, “kalıcı kıl alma” yerine “kalıcı kıl azaltma” teriminin kullanılmasını tavsiye eder.

alexandrite lazer epilasyon,lazer epilasyon fiyatları,epilasyon fiyatları,lazer epilasyon fiyatları istanbul,epilasyon fiyatları istanbul,lazer epilasyon seans, fatih lazer epilasyon ücretleri, istanbul lazer epilasyon ücretleri

KADINLARDA İZMİR LAZER EPİLASYON BÖLGELERİ VE FİYATLARI

BÖLGEORTALAMA FİYAT
Kasık Bölge80-100 tl
Bacak (alt)150-200 tl
Bacak (tam)250-300 tl
Bıyık20-30 tl
Boyun30-40 tl
Ense30-40 tl
Genital80-100 tl
Göbek60-80 tl
Göbek Çizgisi20-30 tl
Kalça80-100 tl
Kaş Ortası10 tl
Kaş Üstü10 tl
Kol Tam100-150 tl
Kol Yarım80-100 tl
Koltuk Altı50-60 tl
Kulak10-20 tl
Omuzlar100-150 tl
Yanak30-40 tl
Boyun Altı30-40 tl
Sırt100-150 tl
Şakak20-30 tl
Üst Bacak150-200 tl
Göğüs70-90 tl

ERKEKLERDE İZMİR LAZER EPİLASYON BÖLGELERİ VE FİYATLARI

BÖLGEORTALAMA FİYAT
Anal Bölge30-50 tl
Bacak (alt)100-150 tl
Bacak (tam)200-250 tl
Bacak (üst)100-150 tl
Bel50-80 tl
Bıyık10 tl
Bıkını50-80 tl
Çene20-30 tl
Çene-Bıyık30-40 tl
El Üstü30-50 tl
Ense40-50 tl
Favori20-30 tl
Genital30-50 tl
Genital+Bikini50-80 tl
Göbek50-80 tl
Göbek Çizgisi30-40 tl
Göğüs Arası20-30 tl
Göğüs Ucu10-20 tl
Kalça100-150 tl
Karın50-80 tl
Kaş Ortası10-15 tl
Kol (tam)150-200 tl
Yüz40-50 tl
Kol (yarım)100-150 tl
koltuk Altı30-40 tl
Kulak10-15 tl
Omuz80-100 tl
Sırt100-150 tl
Şakak20-30 tl
Yanak20-30 tl

Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. İstenmeyen tüyler birçok insan için bir sorundur. 1 ay Ağda uygulamasından sonra istenmeyen tüyler tekrar çıkar.

izmir Lazer epilasyon, cilde uygulanan lazer ışığı seçici olarak kıl üzerinde yoğunlaşarak ısı oluşturarak çevre dokuya zarar vermeden sadece kıl kökünü yok eder. Böylece arka arkaya seanslar sonunda uygulama bölgesi temiz hale gelir.

İstenmeyen kıl alanları cinsiyete göre değişir. Kadınlar için; bacaklar, karın, yüz ve kollar; erkekler için; Sırt, göğüs, boyun, yüz ve kaşlar en önemli alanlar olarak sayılabilir.

Cinsiyete bakılmaksızın kıllar farklı nedenlerle gelişebilir. Kişinin hormonal bir sorunu olup olmadığı tıbbi muayenelerle araştırılır. Hormonal bozukluk tespit edilirse medikal tedavi ve epilasyon birlikte uygulanır. Bazen sorun tam olarak tespit edilemez ve yapısal veya genetik nedenlerden dolayı kişi aşırı kıllanma yaşayabilir, bu durumlarda sadece epilasyon uygulanır.

İzmir lazer epilasyon merkezleri işlemlerinde, yüksek etkisi ve güvenilirliği ile lazer teknolojisi ve ilaç kombinasyonu ön plana çıkmaktadır. Tıpta 40 yılı aşkın süredir kullanılan lazerler artık göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda en etkili tedavi seçeneklerinden biri. 

Hamile kadınlar dışında herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Saç rengi ve cilt tipi, başarılı lazer epilasyon için önemli faktörlerdir. Açık tenli kişilerde sonuca ulaşmak daha kolay olmakla birlikte, daha bakım ve uygun lazer cihazları ile koyu tenli kişilerde de başarılı sonuçlar almak mümkündür. Özellikle yüz, kol, bacak, koltuk altı, bikini bölgesinde vücudun her yerine uygulanabilir.

Kliniğimizde hekimin değerlendirmesinden sonra lazer epilasyonun uygun olup olmadığına karar verilir. Genel sağlık durumu, kişinin hastalığı olup olmadığı, kullandığı ilaçlar, olası riskler ve beklentiler uygulamaya başlandıktan sonra değerlendirilir.

Kıl yok etme işlemnin başarılı olması için tüylerin koyu renk görünmesi önemlidir. Jilet uygulamasından hemen sonra saçlar ağdadan 3 veya 4 hafta sonra görülebilir.

Kliniğimizde buz başlı diyot lazer sistemi ile uygun güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilmekte, çok koyu ve bronz ciltler içeren epilasyon yaz-kış fark etmeksizin güvenle uygulanabilmektedir.

Herhangi bir istenmeyen durumla karşılaşmamak için öncelikle lazer koruyucu gözlükler uygulanır. Uygulama, cilt tipine ve kıl yapısına uygun olarak seçilen lazer ışığının soğutucu bir cihaz ve şeffaf jel ile uygulanmasıyla gerçekleştirilir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışığı seçici olarak kıl köküne gider, orada yoğunlaşarak ısıya dönüşür ve sadece kıl kökünü yok eder.

Lazer uygulaması sırasında iğne batma / yanma hissi oluşur ancak bunlar da soğutucular tarafından ortadan kaldırılacaktır. Ancak ağrı eşiği düşük ve gözlenen rahatsızlık yüksek ise uygulamadan 45 dakika önce anestezik krem ​​ve ağızdan alınan ağrı kesiciler ile olası rahatsızlığı en aza indirmeye çalışmak faydalı olacaktır. Uygulama sırasında hissedilecek yanmış saç kokusu normaldir ve kaçınılmazdır.

Seans süresi, uygulama alanının büyüklüğüne bağlıdır. En küçük bölge (dudak üstü) 4-5 dakika olup, bacakların en büyük alanı ortalama 60 dakika sürer.

Lazer epilasyon sonrası herhangi bir ilaç almaya gerek yoktur. Birkaç saat sonra kaybolması beklenen ciltte kızarıklık olağan tepkidir. Seans sonrası kliniğimizde uygulanan dermatolojik kremler, nemlendiriciler ve güneş kremlerinin mükemmel olması hedeflenmektedir.

Cilt tipine göre 1-2 hafta boyunca epilasyon yapılan bölgenin direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Her 2-3 saatte bir uygun güneş kremleri uygulamak cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Lazer epilasyon bölgesinde terleme tedirginlik hissine neden olabileceğinden uygulama günü fiziksel egzersizden kaçınılmalıdır. Tedaviye uzun süre ara verilmediği sürece seanslar arasında ağda, ip, cımbız vb. İle saçların alınması önerilmez.

Yapılan çalışmalarda lazer epilasyon yapılan bölgelerde kıl miktarında % 90’a varan azalma sağlandığı bildirilmiştir. Verimlilik ve seans sayısı cilt tipi, saç rengi, genetik ve hormonal faktörler gibi kontrol edilebilir ve kabul edilemez birçok faktör türüne bağlı olarak değişebilir. Bazı kişiler çok az sayıda seansla istedikleri sonuca ulaşırken bazıları seans sayıları uzayabilir.

Lazer Epilasyondan Kaynaklanan Yan Etkiler ve Komplikasyonlar;

Derinin koyulaşması (hiperpigmentasyon):   Nadir bir durumdur ve geçicidir.

Deri rengi (hipopigmentasyon): Bu durum özellikle koyu tenli hastalarda görülebilir. Lazer gücünün yüksek kullanımı veya bronz cilde yapılan uygulamalardan sonra ortaya çıkabilir. Geçicidir ancak bazen aylarca devam edebilir.

Kabuklanma: Nadir ve geçicidir.

Sulu tüberkül ve yanma: Çok nadir ve geçicidir.

izmir lazer epilasyon yazımızdaki anahtar kelimeler

izmir lazer epilasyon, izmir lazer epilasyon yapan hastaneler, izmir lazer epilasyon merkezleri, izmir lazer epilasyon erkek, izmir lazer epilasyon kampanya, izmir lazer epilasyon fırsatları, medical park izmir lazer epilasyon, izmir lazer epilasyon fiyat, izmir lazer epilasyon merkezleri ve fiyatları, izmir lazer epilasyon fiyatları 2018, izmir lazer epilasyon yorumları, izmir lazer epilasyon fiyatları 2019, izmir lazer epilasyon yapan yerler