fbpx

Saç Simülasyonu fiyatları 2024 ve kriterleri nelerdir ?

Bu yazıda saç simülasyonu fiyatları nasıl belirlenir ? Saç dövmesi fiyatı ile saç simülasyonu fiyatı aynı mıdır ? sorularına cevap vereceğiz;

Yazı biraz ayrıntılı olacağından hepsini okumak istemeyenler için saç simulasyonu fiyatları ;

 • Atılan kök sayısı
 • Seans sayısı
 • İşlem alanının genişliği
 • Cilt yapısı ve sağlığı

kriterlerine göre fiyatları belirlenir.

saç simulasyonu fiyat

Eğer ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız işlem yapılacak alanın fotografını atarak ücretsiz fiyat aralığı alabilirsiniz.

sac simülasyonu nedir


Saç Simülasyonu Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Kişi saç simülasyonu ( Saç Gölgelendirme ) işlemi istediği zaman uzman kişi öncelikli olarak bazı kriterlere göre değerlendirilir bunlar ;

1. Saç Simülasyonu fiyatlari için yapılacak alanın genişliği ?

İşlem yapılacak alan ne kadar geniş ise atılacak kök sayısı doğru orantılı olarak değişecektir. Aşağıdaki görselde her bölge ortalama aynı fiyat aralığına sahip olup tek tek bölge fiyatı verildiği gibi 4 bölge için toplu fiyat da alınabilir.

2.Saç simülasyonu alanında istenilen yoğunluk seviyesi

Özellikle saç ekimi sonrası görüntü her zaman homojen olamayabiliyor. Bazı bölgelerde çok yoğun, bazı bölgelerde çok seyrek saç olması bu kısımlerın geçişlerini çok dikkat çekici hale getiriyor. Buda dışarıdan bakıldığında kötü sırıtan bir görüntü oluşturuyor.

Aşağıdaki görselden de anlaşılacağı gibi ekim yapılan alan ile kendi saçı arasında çok yapay bir geçiş var. Bu seyrek saç ekimi görüntüsü saç simulasyonu yöntemi ile kapatılabilmektedir.

Saç Simülasyonu Fiyatları
Seyrek saç ekimi sonrası yoğunlaştırma saç simulasyon işlemi

saç gölgelendirme fiyatları seyrek saç yoğunlaştırması mı yoksa hiç saçı olmayan birine traşlanmış efekti mi veriyoruz ? İşte bu kriterlere göre fiyatlandırma değişiyor.

3.Saç Ekimi veya herhangi bir cilt hasarı var mı ?

Saç ekimi sonuçları her zaman tatmin edici olmayabiliyor. Saç ekimi ameliyatı işlemini en iyi saç ekim doktoru bile yapmış olsa dokular bir kere işlem gördüğü için eskisi gibi kendi sağlıklı yapısı koruyamaz ve deri sağlığını bir nebze kaybeder burada işlem yapılırken sağlıklı bir cilt üzerinde çalışılmayacaktır.

İşlemin ilk seansta tutma yüzdesi düşük olacak ve seans sayısını arttırıp uygulanan saç simulasyonu işlemi daha zahmetli hale gelecektir. Bu da fiyatlandırmaya etki eder.

Skar kapatma işlemi ve diğer bir adıyla medikal makyaj gibi bir işlevde de kullanılan saç simulasyonu , cilt biyolojik veya fiziksel bir hasar almışsa hiç saç çıkmayan bölgelerde doku sertleşmesi keratinize olma durumundan dolayı saç pigmentlerinin cilde oturması çok zor hale geliyor bu yüzden işlem seansı, süresi uzamaktadır ve bununla beraber verilen emek de artmaktadır.


”Saç simülasyonunu bir kere yaptırdıktan sonra, işlem herhangi bir bakıma ihtiyaç duymaz. Uğraşsız bir şekilde 3-5 yıl arasında kullanılabilir.”

Semih Deniz

Saç simülasyonu nedir ?

Kısacası ;

 • Seyrek alanlara nokta şeklinde küçük pigmentler bırakılmaktır.
 • Çıplak cildin gözükmesini engellemektir.
 • Saçlı veya saçsız deride homojen görüntü sağlamaktır.
 • Özel pigmentler yardımıyla saç kökünü taklit etmektir.
 • Saç ekimi değildir. Kökler uzamaz. Vücut atana kadar aynı şekilde kalır.
 • Dövme değildir; ömür boyu kalmaz. Renk değiştirmez.

 Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır ?  Saç Simülasyonu Avantajları Nelerdir ?

Yazının tamamı için tıklayınız >>> Saç Simülasyonu Nedir ?

Saç dövmesi fiyatlari , Saç gölgeleme fiyatları aynı mıdır ?

Saç Dövmesi kötü sonuçlar doğurma ihtimali olan bir işlemdir. Saç simulasyonu veya saç gölgelendirme işlemi ile kesinlikle aynı değildir. Dövme boyasının ucuz olması ve Carbon kullanılması sebebiyle kalıcı olması açısında fiyatı çok makul gelmektedir. ”Saç gölgeleme işlemi ömür boyu kalıcı değildir ” diyen veya bunu vadeden kişilerden arkanıza bakmadan kaçın derim. Eğer bu mümkün olsaydı hatalı işlem dediğimiz mavi veya yeşil renge dönüşmmüş işlemleri sildirmeniz nasıl mümkün olabilirdi ? Eğer dövme boyası ile yapılmışsa saç simulasyonu silme işlemi çok zordur .

Saç simülasyonu boya fiyatları ?

Saç simülasyonu cihaz fiyatları ?

Saç simülasyonu eğitim fiyatları ?


Saç Simülasyonu ne kadar kalıcı

Sac ekiminden sonra seyreklik durumlarında saçı sıkılaştırmak için saç diplerine dövme işlemi olan saç simülasyonu işlemi yapılır. Bu işlem aşağıdaki kriterlere göre seyrekliği kapatma süresi belirlenir.

 • Saç ekimi yapmış ise daha az kalır dokular hasarlı olduğu için uzun süre tutunamaz
 • Su sporları ile ilgileniyor ise daha az kalır
 • Sürekli güneşe maruz kalıyor ise daha az kalır.
 • Egzaman sedef var cilt yenilenmesinin fazla olduğu durumda az kalır
 • Saç için alkol ve propilenglikol içeren solusyonlar kullanıyor ise az kalır
 • Trikopigmentasyon işlemi mikropigmentasyona göre daha az kalır.
 • Saç dövmesi daha uzun süre kalır ama renk değişme riski yüksektir.

İşlem 3 -5 yıl arası canlılığını koruyarak koyu siyah biçimde kalır. 5-10 yıl içinde ise cildi yavaş yavaş terk ederek yoğunluğu azalarak kaybolur. %80 yoğunlukta yapılan işlem 3. sene %60 yoğunluk 5. sene %40 yoğunluğa düşebilir.


Diyarbakır’a Estetik turizmi( saç simülasyonu )yapmak ister misiniz ?

Elazığ saç simulasyonu fiyatları, istanbul saç simulasyonu fiyatları, izmir saç simulasyonu fiyatları, Ankara saç simülasyonu fiyatları

Eğer yukarıdaki illerden herhangi birinde yaşıyor iseniz saç simülasyonu fiyatları ve yorumları alabilir ve işlem yaptırabilirsiniz.

SONUÇ

 Saç simülasyonu fiyatları, işlem yapılacak alanın genişliği, istenilen yoğunluk seviyesi, cilt yapısı ve sağlığı gibi kriterlere göre değişiklik gösterir. Bu işlemi yaptırmak isteyenler için en doğru fiyatı vermek için ücretsiz bir ön değerlendirme yapmaktayız. Saç simülasyonu ile saçlarınızın daha dolgun ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de saç simülasyonu fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçin.

SAÇ SİMULASYONU ÖNCESİ SONRASI GÖRÜNTÜLERİ İÇİN

” yazısında bir düşünce

 1. Pingback: SAÇ SİMÜLASYONU - Haber Denizi

Yorumlar kapatılmıştır.