fbpx

Saç simülasyonu & saç ekimi !! MUHTEŞEM İKİLİ !!

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; Saç simülasyonu ve saç ekimi birbirlerini iyi tamamlayan iki dost gibidirler. Birbirlerine benzemezler ama bir araya geldiklerinde çok başarılı işler çıkartırlar.saç ekimi yoğunlaştırma işlemi,seyrek saç yoğunlaştırma,saç simulasyonu fiyat

Türkiye’de çok başarılı saç ekim işlemleri olduğu kadar başarısız saç ekim işlemleri de azımsanmayacak kadar var. Ekim kişinin dönor bölgesindeki saç kalitesiyle alakalı olsa da merdiven altı işletmelerde yapılan işlemlerin mağdurları da ülkmizde çok sayıda var. Şayet saç ekimi başarılı olsa bile Saç simülasyonu işlemine ihtiyaç duyuluyor.

NEDEN Mİ ?

Aşağıdaki işlemde bir saç ekimi işleminden sonra tepe bölgesinde %30 yoğunluk sağlanmıştır. Alanın geniş olması sebebiyle ekim seyrek oldu. Donör bölgesinde de az saç grefti olduğundan kendisi 2. ekimi yapamadı. Biz de 4-5 saat içinde saç simülasyonu ile % 80 yoğunluk sağlayarak istenilen yoğun görünüme kavuşturduk.

saç simülasyonu
3200 greft + 1 seans Saç Simülasyonu = Sonuç %80 Yoğunluk

Başarısız saç ekimi & saç simülasyonu

Saç ekimi sonuçları her zaman başarılı olmayabiliyor. Uygulayıcı kişinin alanında uzman olmaması sonucu çok başarısız işler çıkabiliyor.

Aşağıdaki gibi iki yanlış saç ekimi sonrası heterojen ve seyrek dağılmış, yer yer hiç saç olmayan, sağ ve sol köprü bağlantıları yapılmamış, başarısız işler ortaya çıkıyor. Bu tarz işlemler saç simülasyonu işleminde en zor işlemlerden sayılır. Başarısız saç ekimi işlemini saç simülasyonuyla düzeltme aşamları şu şekildedir;

 1. Seyrek saç ekim alanı ile kendi saçları arasında köprü bağlantılar kurularak boşluklar kapatılır.
 2. Saç ekimi ile saç simülasyonu işlemlerini yoğunlukları birbirine eşitlenir
 3. Saç ekimi ve saç simülasyonu işlemlerini beraber yoğunluğu arttırılır.
saç simülasyonu
başarısız saç ekimi geçirmiş bir işlemi saç simülasyonu ile yoğunlaştırdık

“Saç ekimi sonrası oluşan ense boşluklarında başarı oranımız %90 civarındadır.”

Semih DENİZ

Aşağıda saç ekimi sonrası fazla kök alınıp çıplak bırakılmış enselerin saç simülasyonu öncesi ve sonrası işlemlerini inceleyebilirsiniz.

Donör bölgesi açılmış Saç ekimi mağdurları

Saç ekiminde donör bölgeden fazla veya yanlış saç kökü alınması sonucu o bölgede kalıcı kelleşme başlar. Ense bölgesinden alınan saçlar tekrar çıkmayacağı için artık o bölge eskisi gibi doğal durmaz. Kelleşen bölge çok dikkat çekici bir hal alır. Bu bölgelerde kullanılan özel teknikler ile kimsenin anlamayacağı şekilde o bölgeyi kamufle edebiliyoruz.

saç simülasyonu

saç simülasyonu


Saç simülasyonu yaptıranlar ve Saç simülasyonu yorumları

Saç simülasyon işleminde her danışan aynı yoğunluğa ulaşamayabiliyor. Birçok farklı kriterlere göre sonuç oranları değişmektedir. Kimi %90 yoğunluğa kavuşurken kimileri %60 oranında kalıyor. Bu, işlem yapılacak alanın simülasyon işlemine ve doğallık sınırına ne kadar uygun olduğu ile alakalıdır. Seyrek saçlı birine fazla işlem yaparsak saçından fazla saç simülasyon işlemi olacağından doğallığı bozmuş oluruz. Bu da çok yapay bir görüntü oluşmasına ve çevre tarafından fark edilmesine sebep olur. Siz de kendi durumunuzu öğrenmek için hemen tıklayarak bilgi alabilirsiniz.


Saç simülasyonu düzeltme veya sildirme işlemi

saç simülasyonu

Dövmecide yapılan saç gölgelendirme işlemi sonucu kötü görüntü oluşmuş bir işlem. Saç dövmesi için dövme iğnesi, dövme boyası ve dövme tekniği kullanılmış. Sonuç olarak ortaya çıkan mavileşmiş ve dağılmış durumu saç simülasyonyla düzelttik.

Yanlış yapılmış simülasyonu silmek için solusyon ve lazer yöntemleri mevcuttur.Saç simülasyonu yaptıran ünlüler

Ülkemizde de birçok ünlü kişinin saç simülasyon işlemini yaptırdığı gibi, yurt dışında yaşayan ünlüler de traşlanmış 3 numara saç efekti ( saç gölgelendirme ) işlemini uygulamaya başlamışlardır. Fikir sahibi olmanız açısından saç simülasyonu yaptıran ünlüler den birkaçını sizler için bir araya getirdik.

saç simülasyonu yaptıran ünlüler

Saç simülasyonu fiyatları nasıl belirlenir ?

 Yazı biraz ayrıntılı olacağından hepsini okumak istemeyenler için saç simulasyon fiyatı ;

 • Atılan kök sayısı
 • Uygulanacak seans sayısı
 • İşlem alanının genişliği
 • Cilt yapısı ve sağlığı

gibi değişkenler saç simülasyon fiyatı için kriter oluşturmaktadır daha ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyunuz. Saç simülasyon fiyatı nasıl belirlenir ?

3 numara traşlanmış efekti

3 numara Saç simülasyonu Türkiye’de en az, yurt dışında en çok tercih edilen işlemdir. Şu sıralar saç gölgelendirme işleminin Türkiye’de yaygınlaşmaya başlaması sonucu en çok genç yaşta (25-34) saçsızlık problemi yaşayan gençler tercih etmektedir.

Saç Simülasyonu nasıl yapılır ?

Saç simülasyon işleminde amaç kıl köklerine benzer kökler bırakarak o bölgede kıl kökü varmış izlenimi yaratmaktır. Bu sayede o bölgede minik saç efekleri ile yoğun görsel ilizyon sağlanmış olur. Saçlı deri olduğundan daha yoğun gözükerek kişiyi rahatsız eden seyrek görünümden kurtarır.

işlemini mikroskobik olarak daha yakından incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayıp makalemizi okuyabilirsiniz. SAÇ SİMÜLASYON NEDİR ?

semih deniz
Uzm. Est. Mikropigmentasyon uzmanı

Saç Simülasyon işleminin Avantajları

 • Saç Ekim işlemine göre daha yoğun sonuç verir. Ensede seyreklik yaratmaz ve bölgeye uygulanacak kök sayısında sınır yoktur. İstediğiniz kadar yaptırabilirsiniz. Saç ekiminde en fazla 2 kere saç şansınızı deneyebilirsiniz. Daha fazla yapılırsa ensede aşırı seyrekleşme oluşur.
 • Geçici bir işlem olduğu için mikropigmentasyon zamanla etkisini kaybeder ve cilt eski görünümüne kavuşur.
 • Topik işlemine göre daha kalıcıdır ve topik gibi hergün aynı işlemi uygulama zahmeti yoktur. Terleme, denize girme gibi sıvı teması ile cilt üzerinden çıkması gibi bir ihtimal bulunmaz.
 • Saç çıkaran mavi su işlemine göre daha sağlıklıdır. Bıraktığınız zaman eskisinden daha seyrek hale gelmez.Var olan saçlara zarar vermez ve ürogenital sistemede kalıcı etki bırakmaz.
 • Saç simülasyon invazif bir işlem olmadığından, cilt işlem sonrasında hemen eski haline döner ve enfeksiyon riski de oluşturmaz.
 • Protez saç işlemine göre daha gerçekçi bir görüntü sağlar. Dışarıdan bakanların dikkatini çekmez. Aynı zamanda daha az uğraştırıcı ve var olan saçlara zarar vermez. Temizleme ve bakım problemleri yoktur.
 • Hem hızlı hem de ağrısız bir çözüm olmasıyla birlikte istediğiniz yoğunluğa ulaşıncaya kadar sayısız kez yaptırabilirsiniz.

Saç simülasyonu kaç yıl kalır

İşlemin kalıcığı işlemi uygulayan uzmanın tekniğine hem de kullanan kişinin cilt yapısı ve yaşam standartları önemlidir Bunlar ;

 • Saç ekimi yapmışsa daha az kalır
 • Genç insanların işlemi yaşlılara göre daha az kalır
 • Düzenli spor yapıyorsa daha az kalır
 • Güneş altında çok kalırsa daha az kalır
 • Peeling görevi gören işlemlerde daha az kalır
 • Sıcak su ile duş alınırsa daha az kalır
 • Yağlı bir cilde sahipse daha az kalır

Ortalama bir şekilde kullanıldığı zaman, uygulayıcının da normal bir işlem yaptığını varsayarak; 2-4 yıl arasında kalıcılığı vardır.

Saç simülasyonu kaç seans

 • İşlem yapılacak alan geniş ise – 2-3 seans
 • İşlem yapılacak alan az ise – 1-2 seans
 • Saç ekimli alan geniş ise – 3-4 seans
 • Saç ekimli alan az ise – 2-3 seans
 • Saç kimi sonrası açılan ense bölgesi – 2-3 seans
 • Dermatolojik rahatsızlıklarda (egzama… ) 3-4 seans

Yukarıda verilen işlemler kişiden kişiye göre değişebilen ortalama seans sayılarıdır.

Saç simülasyonu kaç tl & Saç simülasyonu kaç para

Birçok uygulayıcı kişinin kendi hizmetine ve tekniğine biçtiği değerler farklı olabiliyor. İşlem fiyatları ortalama olarak dönemin saç ekim fiyatları üzerinde %40 ına tekabul etmektedir. Örneğin; dönemin belli bir bölgeye ortlama saç ekim fiyatı 6000 tl civarı ise saç simulasyonu fiyatı 2400 tl civarı bir ücrete tekabul eder.

Piyasada ayrı bir fiyatlandırma şekilleri de mevcuttur. Uzmanın toplamda ( seans sayıları ve saati) ortalama çalışma süresine biçtiği değer üzerinden de bir fiyatlandırma yapılabiliyor. 2 seansta toplam 6 saat çalışılacak bir işlemin fiyatıyla 3 seansta 15 saat çalışılacak fiyatının aynı olması beklenemez.

Ortalama vertex bölgesinin tamamı için fiyat aralığı 250$ – 350 $ arasındadır.

Fotograf gönderek ortlama bir fiyat almak için tıklayınız

Saç simülasyonu kimler yapabilir

Uzman estetisyenler, mikropigmentasyon uzmanları, ve doktor tarafından yapılabilen paramedikal bir işlemdir.

Saç simülasyonu nasıl yapılır

Saç renginiz ile aynı organik pigmentin, saç kökünüzle aynı büyüklükte olan iğne ile cildin epidermal tabakasına belli bir yoğunlukta saç görüntüsü bırakılarak yapılır.

Saç simülasyonu nasıl silinir

Silme işlemi yapılan tekniğe ve kullanılan malzemelere ( boya iğne sabitleyiciler ) bağlı olarak 3 farklı teknik kullanılır.

Bunlar;

 1. Q Switch lazer
 2. TCA
 3. Mikrodelete yöntemi

Yapılan işlem dövme boyaları ve dövme tekniği ile yapılmış ise onu çıkartmak çok zordur. Ömür boyu mavi renkle kalır.


Saç simülasyonu ne kadar sürer
 • Kafa üst (vertex) bölgenin tamamı 4-5 saat sürmekte olup, ortalama 30 bin ile 50 bin saç kökü bırakılmaktadır.
 • Saç ekimi ile boşaltılmış dönor bölgesi 5 -6 saat sürmekte olup, 40 bin 60 bin arası saç kökü bırakılmaktadır.

Saç simülasyonu ne demek

Saçsız bölgeye bırakılan ve saç köklerini taklit ederek o bölgede saç varmış izlenimi yaratmak amacıyla yapılan bir saç makyajıdır. Makyaj amacı itibariyle işlem yapılan bölgeyi daha sağlıklı ve tam göstermekse; saç simülasyon da seyrek bölgeleri kapatıp, saçlı bölgeyi daha yoğun göstererek kişiyi daha estetik bir görüntüye kavuşturmaktır.

Yazımızda kullandığımız anahtar kelimeler

saç ekimi, saç ekimi sonuçları, saç ekimi fiyatları, sac ekimi, saç ekimi sonrası, saç ekimi öncesi sonrası, dhi saç ekimi, saç ekimi forum, fue saç ekimi, traşsız saç ekimi, saç ekimi fiyat, saç ekimi ekşi, organik saç ekimi, saç ekimi fiyatı, saç ekimi nasıl yapılır

saç gölgelendirme, saç gölgelendirme fiyatları, saç gölgelendirme fiyat, saç gölgelendirme nedir, saç gölgelendirme yaptıranlar, saç gölgelendirme forum, saç gölgelendirme ekşi, erkek saç gölgelendirme, saç gölgelendirme boyası

saç dövmesi, saç dövmesi fiyat, saç dövmesi yaptıranlar, sac dovmesi, saç dövmesi ekşi, saç dövmesi erkek, saç dövmesi nasıl yapılır, sac dövmesi, saç dövmesi yorumları, saç dövmesi fiyatları, kafaya saç dövmesi, saç dövmesi nedir, saç dövmesi forum, sac dovmesi fiyat