fbpx

Genital Bölge lazer epilasyon yaptıranlar

Erkekler ve kadınlarda en çok ihtiyaç duyulan genital bölge lazer alanları aşağıda gösterilmiştir

Genital bölge lazer ile diğer bölgelerde lazer epilasyon işleminin farkı nedir?

Erkek ve kadın genital bölge lazer işlemlerinin diğer bölgelerden farkı; özel bölge hassas olduğu için biraz daha fazla acı hissi oluşmaktadır. Bu nedenle, lazerler genellikle ağrısız olsa da, bu hassas yerde hafif iğnelemelere neden olabilir. Ancak üst düzey merkezlerde uyuşturma kremi ve soğuk hava protokolleri vardır. Bu nedenle işlem kolaylığı sağlanmış olur.

Prosedür güvenli mi? Olası yan etkileri neler olabilir?

Özel bölge lazer epilasyon tamamen güvenlidir. Lazer epilasyon yalnızca ciltteki kıl folikülünü hedef alır. Bundan daha derine inmez. Bu yüzden korkacak bir şey yoktur. Birçok kadın doğurganlıklarını etkileyebileceğinden korkar. Lazer cildin üstünde abzorbe olur ve bundan daha derine inmez.

Öncelikle Genital Bölge lazer epilasyon yapan çalışanlarımız ve danışanlarımzın hepsi sağlıklı bir şekilde hamile kalıp çocuk sahibi olabiliyorlar. Şimdiye kadar sağlık açısından herhangi bir problem ile karşılaşılmamıştır.

Semih DENİZ

Lazer epilasyon sonrasında biraz kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Ayrıca, bölge bir veya iki gün boyunca kabarabilir, ancak bu kendi kendine geçer. Bunun nedeni kıl köklerinin ölmesidir. Her seansta kıllar azalacağından dolayı bu kabartılar da azalır. Tüm bu sorunlar tamamen tedavi edilebilir ve genellikle birkaç gün içinde çözülür. Genel olarak bikini bölgesi lazer epilasyon işlemi gerçekten güvenlidir ve kişinin cinsiyeti her ne olursa olsun rahat bir işlemdir.

Bununla birlikte, en güvenli deneyim için, bir uzman veya doktor gözetiminde bir merkeze gitmeyi unutmayın. Her lazer epilasyon seansı, güvenliğinizi sağlamak ve herhangi bir yan etkiyi önlemek için bir uzman veya doktor tarafından denetlenmelidir.

Genital bölgede kullanılan epilasyon yöntemleri

Genital bölge lazer epilasyon Yöntemi 1: LAZER EPİLASYON

İşlemin yapılışı: Kıl kökündeki folikülü patlatıp, kökü tahrip edip, kılcal damarların kılı beslemesini engelleyip süreç sonunda kılların daha ince ve daha uzun süreler sonunda çıkmasını sağlamak mantığında ilerler.

İşlem süresi: Tedavi başına yaklaşık 30 dakika, ortalama sekiz seans gerekir.

Etkili olduğu en iyi bölge: Sırt, göğüs, karın, omuzlar ve genital bölge kılları için ideladir. Koyu renk kıl ve açık tenlerde en iyi sonucu verir; sarı veya beyaz saçlar için uygun değildir. Siyah cilt, yalnızca bir lazer türü olan Nd: YAG’a iyi yanıt verir.

Kalıcık süresi: Tüm lazer epilasyon tedavileri tamamlandıktan sonra, sonuçları korumak için yılda bir veya iki kez rötuş uygulamaları ile sonuçlar neredeyse kalıcı olabilir. Genital bölge lazer yaptıranlar da aynı işlemden geçmektedirler

Ortalama Maliyet: genital bölge lazer için Tedavi başına 200-300 tl civarında maliyet çıkar.

Uzman Yorumları: Günümüz erkekleri en çok kol ve göğüs işlemi yaptırmakta olup son dönemlerde genital bölge lazer ve koltuk altı lazer yaptırmaya başladı. Sağlık açısından özellikle perine bölgesinde bakteri ve mantar üremesini engellemek için kesinlikle genital bölge lazer işlemi erkek ve kadınlarda tercih edilmesi gereken bir işlemdir.

“İdeal adaylar, açık tenli ve siyah kıllı kişilerdir. Maalesef, melanin eksikliği nedeniyle sarı, kızıl veya beyaz saçlı insanlar ideal adaylar değiller.”

Semih DENİZ

Genital bölge epilasyon Yöntemi 2: AĞDA

İşlemin Yapılışı: Uzun yıllardır kullanılan şeker bazlı koyu kıvamlı yapışma ve çekme yöntemiyle kıllar vücuttan sökülür.

İşlem süresi: Bikini Bölgesi epilasyon alanına bağlı olarak 10 dakikadan bir saate kadar veya daha fazla sürebilir.

Etkili olduğu en iyi bölge: Kaş şekillendirme, tek kaş, kulaklarda ve boyunda, bacaklarda, koltuk altlarında ve kollarda kullanılan yöntemdir. Ancak ağda işlemi genital bölgede kolaylıkla yapılabilse de ağrılıdır, bu nedenle önce vücudunuzun diğer bölgelerinde denemek daha mantıklıdır.

Ortalama Maliyet: İşlem uygulanacak Genital bölgenin genişliğine bağlı olarak 10 ila 70 tl arası maliyet tutar.

Kalıcılık süresi: Yaklaşık dört ila altı hafta.

Uzman Yorumları: “Daha önce hiç ağda yaptırmadıysanız, profesyonelce yaptırmanız en iyisidir, ancak tüm vücut ağdası arıyorsanız, önce uzmana danışmanız önemlidir – bazıları yapar, bazıları yapmaz “diyor Serniuk. Ağda cilt enfeksiyonlarına yol açabileceğinden, birkaç gün antibakteriyel bir cilt losyonu kullanmayı da içeren bakım sonrası tavsiyelere uymak önemlidir. İlginç bir şekilde, bir çalışma, lazer tedavisine girmeden önce sırt bölgeleri ağda olan erkeklerin lazer tedavisinden daha iyi sonuçlar aldığını gösterdi.

Genital bölge epilasyon Yöntemi 3: İĞNELİ EPİLASYON

İşlemin Yapılışı: Her bir kıl şaftına nüfuz etmek için ultra ince bir iğne kullanan bu sistem, kıl köküne minik elektrik şokları vererek aslında saç yapan hücreleri öldürür. Bir hücre gittiğinde, o da yok olur, böylece orada bir daha kıl çıkmaz.

İşlem sürei: Her elektroliz tedavisi nispeten kısadır – 10 ila 20 dakika arası – ancak çok fazla tüyün alınmasını istiyorsanız, haftalık tedaviler bir yıla kadar sürebilir. Her kıl teker teker işlendiğinden, “genital bölge” yoğunluğuna bir göz atın ve ne kadar uzun bir işlem gerektireceğine dair bir fikriniz olacaktır.

Etkili olduğu en iyi bölge: Elektroliz, tüm bölgelerde epilasyon için eşit derecede işe yarasa da, tedavinin zaman alıcı doğası nedeniyle, kaşlar ve boyun gibi küçük alanlar başlamak için genellikle iyi bir bölgedir.. Genital epilasyon için kullanılırsa, lokal anestezik yardımcı olabilir, ancak birçok erkek bu bölgedeki tedaviyi çok acı verici bulmaktadır.

Ortalama Maliyet: Tedavi genital bölge başına yaklaşık 100-200 TL civarı olmaktadır.

Kalıcılık süresi : Kalıcı

Uzman Yorumları: “Genç erkekler en çok yüz bölgesi ve koltuk altı için tercih etselerde kesin sonuç almak isteyenler için genital bölge biraz acılı bir işlem olsada lokal anestezikler ile acı azaltılmaktadır.

Genital bölge epilasyon Yöntemi 4: TRAŞ BIÇAĞI

İşlemin Yapılışı : Bir buçuk inç genişliğinde bıçakları ile bu özel düz tıraş bıçakları, sırtınızı ve omuzlarınızı tam anlamıyla tıraş etmenize olanak tanır.

Etkili olduğu en iyi bölge : Sırtın, omuzların veya kalçaların herhangi bir bölgesi ve intim bölgenin tıraş edilmesi mümkündür, ancak bu bölgedeki bir kesik ciddi komplikasyonlara neden olabileceğinden önerilmez.

İşlem süresi : 20 dakikadan bir saate kadar sürebilir.

Ortalama Maliyet: 20 TL altında, ayrıca ek bıçaklar ve tıraş kremleri kullanılabilmektedir.

Kalıcılık süresi: En fazla birkaç gün.

Uzman Yorumları: Dermatolog Bruce Katz, MD, bize tıraşın hızlı ve kolay olmasına rağmen,kesilen kılların dışa doğru uzamak yerine tekrar deriye kıvrılması durumunda oluşan batık kıl riskini artırabileceğini hatırlatıyor. Bu, batık kılların neden olduğu enfeksiyonlara yakalanma olasılığı daha yüksek olan Afrikalı-Amerikalı erkekler için özel bir sorun olabilir. Sorunlardan kaçınmaya yardımcı olmak için Katz, tıraş olacağınız saçın ıslak olduğundan emin olun – duşta tekrar tıraş olmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca tüylerin uzadığı yönde tıraş edilmesini ve tüy almayı kolaylaştırmak için önceden köpürtmeyi tavsiye ediyor. Popüler kanının aksine tıraş, saçların daha kalın veya daha kalın çıkmasına neden olmaz.

Genital bölge epilasyon Yöntemi 5: TÜY DÖKÜCÜ KREMLER

İşlemin Yapılışı: Jel veya krem ​​bazında askıya alınmış kimyasal bir bileşik, saçtaki proteinlere saldırır ve onları çözer. Bu, saçın anında gevşemesine ve dökülmesine neden olur.

Etkili olduğu en iyi Bölge: Sırt, göğüs, kollar ve bacaklar. Kaş çevresindeki cilt ve indtim bölgesi bu epilasyon tedavisi için fazla hassas olabilir.

İşlem Süresi: 30 ila 60 dakika, bileşikler ciltte yaklaşık 5 dakika kalsada tüm işlemin süresi uzayabilir.

Ortalama Maliyet: Bir ev kiti ile 50-100 TL ; Salon tedavisi için 100-200 tl veya daha fazla.

Kalıcılık Süresi: Bir haftadan birkaç haftaya kadar.

Uzman Yorumları: Tüy dökücülerde kullanılan bazı kimyasallar, özellikle hassas genital cilt üzerinde son derece sert olabileceğinden, Wisconsin Tıp Koleji’nde dermatoloji profesörü olan Janet Fairley, her zaman küçük bir cilt alanında bir yama testi yapmayı öneriyor. Herhangi bir reaksiyonunuz varsa – yanma, kızarıklık veya kabarık ve kaşıntı- hemen silin ve kullanmayın. Her formülasyon biraz farklı olduğundan, bu yöntemden vazgeçmeden önce farklı bir marka denemek isteyebilirsiniz.

Genital bölge kılları ile ilgili 4 şehir efsanesi

1.Bikini bölgesi kılları cinsel yolla bulaşan hastalıkları önleyecektir:

Birçok kişi kasık kıllarının onları ciltten cilde temastan kaynaklanan cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyabileceğine inanmaktadır. Aslında, kasık kılları bakteriler için bir üreme alanı olabilir ve bakterilerin gelişmesine yardımcı olabilir.

2.Genital bölge kılları sürekli uzamaya devam eder:

Kasık kılları belli bir seviyede büyümeyi durdurur, dökülür ve yenileri tekrar çıkar. Bununla birlikte, kasık kıllarının uzama uzunluğu kişiden kişiye bağlıdır, ancak uzunluk genellikle 0,5 ila 2 inç arasında durur.

3.Genital bölge kılları tıraş ederseniz vajina temiz kalır

Tüysüz vajina illa ki daha temiz bir vajina değildir. Vulvanın yapısı ve dış genital dudak yapısı nedeniyle terler ve diğer salgılar kıvrımlarına hapsolur. Bu nedenle sadece tüyleri almak değil vajinanızı temizlemek gerekir.

4.Kasık saçınızın rengi saçınızın rengiyle aynıdır

Kaşlarınızın rengi her zaman saçınızın rengiyle eşleşmeyebilir. Benzer şekilde, kasık saçınızın rengi, saçlarınızın rengiyle tam olarak eşleşmeyebilir.

Makalemizde Geçen Anahtar kelimler

genital bölge, bikini bölgesi, lazer epilasyon zararları, genital ne demek, kasık bölgesi, tüy dökücü krem zararları, genital bölge lazer, intim ne demek, genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranların yorumları, bikini bölgesi neresi, epilasyon, lazer epilasyon ekşi, bölgeye, lazer epilasyon zararlı mı, genital bölge lazer epilasyon, ağda yaparken kanama, bikini bölgesi epilasyon, bikini bölgesinde şişlik, tüy dökücü krem ekşi, genital bölge epilasyon, intim nedir, lazerin zararları, bikini bölgesi lazer, tüy dökücü krem zararlı mı, lazer epilasyonun zararları, özel bölge lazer, lazer epilasyon caiz mi, vajina epilasyon, kadın genital bölge, epilasyon caiz mi, lazer epilasyon gunahmi, lazer epilasyon zararları yorumlar, genital epilasyon, siğil yakmak acıtır mı, genital bölge bakımı, genital lazer epilasyon, bikini bölgesi lazer epilasyon, lazer orucu bozar mı, epilasyonun zararları, alexandrite lazer ekşi, vajina bölgesi, lazer ışınları, alexandrite lazer epilasyon yaptıranların yorumları, lazer epilasyon faydaları, genital bölgeye lazer, göbek yağı aldırma zararları, epilasyon orucu bozar mı, kıl dönmesi ekşi, vajina epilasyon video, lazer epilasyonun zararları nelerdir