fbpx

Ankara lazer epilasyon fiyatları 2021


ANKARA LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon kalıcı mıdır?

Ankara lazer epilasyon kalıcıdır ne anlama geliyor ?  Danışanlarımızın bize en çok sorduğu sorular arasında “Kaç Seansta Biter” var.

Lazer, FDA (Amerikan Sağlık Örgütü) tarafından onaylanmıştır. Ancak FDA, ticari işletmelerin “bitene kadar, kıllarınızdan tamamiyle kurtulun, pürüzsüz bir cilt ” gibi söylemlerde bulunmamasını bunun gerçekçi olmadığı açıklamasını yapıyor.

Bu ne demek ?

Lazer epilasyon, tüylerin uzamasında % 90’a varan kalıcı bir azalma sağlayabilir ama bu kişiden kişiye değişebilen bir orandır. Genelde müşteriler % 90 ve aşağısı alınan sonuçtan çok sonuç alınamayan %10 kısım ve üstü ile problemler yaratıyor. Bu sebebple FDA, “kalıcı kıl alma” yerine “kalıcı kıl azaltma” teriminin kullanılmasını tavsiye eder.

alexandrite lazer epilasyon,lazer epilasyon fiyatları,epilasyon fiyatları,lazer epilasyon fiyatları istanbul,epilasyon fiyatları istanbul,lazer epilasyon seans, fatih lazer epilasyon ücretleri, istanbul lazer epilasyon ücretleri

ERKEKLERDE ANKARA LAZER EPİLASYON BÖLGELERİ VE FİYATLARI

BÖLGEORTALAMA FİYAT
Kasık Bölge80-100 tl
Bacak (alt)150-200 tl
Bacak (tam)250-300 tl
Bıyık20-30 tl
Boyun30-40 tl
Ense30-40 tl
Genital80-100 tl
Göbek60-80 tl
Göbek Çizgisi20-30 tl
Kalça80-100 tl
Kaş Ortası10 tl
Kaş Üstü10 tl
Kol Tam100-150 tl
Kol Yarım80-100 tl
Koltuk Altı50-60 tl
Kulak10-20 tl
Omuzlar100-150 tl
Yanak30-40 tl
Boyun Altı30-40 tl
Sırt100-150 tl
Şakak20-30 tl
Üst Bacak150-200 tl
Göğüs70-90 tl

KADINLARDA ANKARA LAZER EPİLASYON BÖLGELERİ VE FİYATLARI

BÖLGEORTALAMA FİYAT
Anal Bölge30-50 tl
Bacak (alt)100-150 tl
Bacak (tam)200-250 tl
Bacak (üst)100-150 tl
Bel50-80 tl
Bıyık10 tl
Bıkını50-80 tl
Çene20-30 tl
Çene-Bıyık30-40 tl
El Üstü30-50 tl
Ense40-50 tl
Favori20-30 tl
Genital30-50 tl
Genital+Bikini50-80 tl
Göbek50-80 tl
Göbek Çizgisi30-40 tl
Göğüs Arası20-30 tl
Göğüs Ucu10-20 tl
Kalça100-150 tl
Karın50-80 tl
Kaş Ortası10-15 tl
Kol (tam)150-200 tl
Yüz40-50 tl
Kol (yarım)100-150 tl
koltuk Altı30-40 tl
Kulak10-15 tl
Omuz80-100 tl
Sırt100-150 tl
Şakak20-30 tl
Yanak20-30 tl

Vücutta kıl olması doğal bir şeydir. Büyüdükçe gelişir, olgunlaşırız ve normal değişikliklerle vücudumuzdaki tüyler daha fazla görünür hale gelir.

Bazı insanlar için bu en az öneme sahip değildir, ancak diğerleri için saçların olması çok can sıkıcıdır, hatta bazen çok fazla kıl olmaması gereken bölgelerde bile.

Lazer epilasyon, bazı kişiler için bu travmayı çözmeye geldi. Geçmişte insanlar, özellikle alerjiniz varsa veya sivilceyle ilgili sorunlarınız varsa, cilt sıklıkla etkilendiği için tıraş olma sıklığından şikayet ediyorlardı.

Neyse ki birçok lazer epilasyon için ankara inanılmaz bir kabul gördü; ve bu tedavinin etkili olup olmadığı konusunda hala şüpheleri olanlar için bu yazıda, bu tedavinin tüm artılarını ve eksilerini ortaya koyacağız. Avantajlar, süre, ideal adaylar, prosedürün maliyeti ve çok daha fazlası…

Genital Bölge Lazer Nasıl Yapılır ?

Lazer epilasyon nedir?

Bacaklarınızda, koltuk altlarınızda, yüzünüzde, sırtınızda veya kollarınızda tüyleri olan ve bunları kalıcı olarak ortadan kaldırmak veya önemli ölçüde azaltmak isteyen birçok kişiden biriyseniz, ankara’da lazer epilasyon çözüm olabilir.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan bir tedavidir ve kadın ve erkek için geçerlidir. Bu yöntem sırasında lazer ısı ile saç köklerini yok eder.

Vücut epilasyonunda kullanılan lazer yüz tüylerinin alınmasında da kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon için en iyi adaylar

Hayatınızı istemediğiniz vücut kılları ile geçirdiyseniz ve çok düzenli tıraş olmaktan sıkıldıysanız, artık istemediğiniz tüyleri tamamen yok etmenize veya en azından azaltmanıza yardımcı olacak bir lazer tedavisine karar vermenin ve yaptırmanın zamanı gelmiştir. % 90 oranında.

Tedaviden önce, lazer epilasyon yaptırmadan en az 2 hafta önce bronzlaşma yatağından geçmediğinizden emin olmalısınız. Tabaklanmış cilt bu yöntemin risk olasılıklarını artırır.

Lazer epilasyon nasıl çalışır?

Lazer epilasyondaki ana aktivite, seçici termoliz fotoğrafıdır (SPTL). Lazer, cildin geri kalanını etkilemeden karanlık maddeyi ısıtarak bölgesel hasara neden olur.

Lazer ışığının fotonlarının seçici absorpsiyonu nedeniyle, sadece siyah, kahverengi veya kırmızımsı kahverengi veya kirli sarı saçlar gibi ciltten oldukça farklı bir renge sahip olan saçlar elimine edilebilir.

Çünkü beyaz veya açık sarı tedaviye iyi yanıt vermiyor. Lazer en iyi koyu ve kalın kıllarda işe yarar. Berrak cilt ve koyu saç ideal bir kombinasyondur, daha etkilidir ve en iyi sonuçları üretir.

FDA tanımına göre:”Kalıcı tüy azaltma”, bir tedavi rejiminden sonra yeniden uzayan saç miktarındaki istikrarlı uzun vadeli azalmadır. Aslında birçok hasta, son tedaviden sonraki yıllarda tedavi edilen bölgelerdeki saçların tamamen yeniden çıktığını tecrübe eder. Bu, bu cihazlarla yapılan lazer tedavilerinin vücuttaki toplam tüy sayısını kalıcı olarak azaltmasına karşın, tüm tüylerin kalıcı olarak alınmasına neden olmayacağı anlamına geliyor. “

Lazer epilasyon için hazırlık

Lazer epilasyon tedavisine başlamadan en az 2 veya 3 hafta önce, bronzlaşma yatakları, ağda veya diğer işlemleri kullanarak ne pahasına olursa olsun güneşe maruz kalmaktan kaçınmalısınız. Bu, daha iyi bir sonuç ve daha az istenmeyen etki olasılığını garanti edecektir. Depilasyondan önceki gün veya aynı gün tıraş edilmesi önerilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi sırasında neler beklenir

Hasta hazır olduğunda lazer makinesi, kalınlık, renk, kılların alınacağı alan ve cilt tonu gibi birçok faktöre bağlı olarak düzenlenecektir.

Doktor, lazer ışığının görüşünü etkilemesini önlemek için hastaya bazı özel gözlükler verecektir. Bu tedaviler için özel bir jel de kullanılır, bu cildin dış katmanlarını koruyacak ve lazer ışığının daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olacaktır.

Lazer epilasyon bittiğinde, uzman hastaya herhangi bir rahatsızlığı gidermek için buz paketleri, soğuk su ve iltihap önleyici kremler kullanmasını önerecektir. Bir sonraki seans 4 ila 6 hafta arayla planlanacaktır. Saç uzamaya devam ederse işlem durdurulmamalıdır.

Tam vücut lazer epilasyon

Tüm vücudu veya neredeyse her şeyi tıraş edebilirsiniz. Bu tedavi çoğunlukla sporcular veya folikülit sorunu olan kişiler tarafından yapılır. Seanslar yaklaşık 60 ila 75 dakika daha uzun sürecektir. Ortalama toplantı sayısı 8 ile 10 seans arasındadır. Tüm tedavi, her hastanın kişisel özelliklerine, cilt tipine, saç rengine ve tedavi edilecek alanların boyutlarına büyük ölçüde bağlı olacaktır.

Bacak Lazer Epilasyon

Bacaklardaki lazer epilasyon en popüler olanlardan biridir. kıl, özellikle kadın bacaklarında çirkin görünüyor, bu yüzden bu yaygın bir işlemdir ve çok iyi sonuçlar verir. Her biri bir saat süren yaklaşık 6 seans sonrasında hastalar çok memnun ve uzun vadeli olacak sonuçtan mutlu oluyor.

Kaş lazer epilasyon

Yüz ifadesinden bahsederken kaşlar çok önemlidir. Bu yüzden lazer epilasyon yaptırmadan ve kaşlarınızın şeklini değiştirmeden önce düşünün ve uzmanla konuşun.

Lazer epilasyon sonrası bakım

Bu prosedürü uyguladıktan sonra şunların yapılması önerilir:

  • Uygulama yapılan bölgelere aloe ve E vitamini losyonu sürün.
  • Tedavi sonrası günlük yaşama dönebilirsiniz.
  • Tedaviden sonra kırk sekiz saat boyunca güneş kremi kullanın

Tedaviden sonra tedavi edilen bölgede mükemmel bir şekilde ortaya çıkabilen kızarıklık varsa, hastaların ilk birkaç saat sonra kaybolacağını bilmesi önemlidir.

Birkaç gün sonra, tedavi edilen cilt alanı sanki güneş onu yakmış gibi hissedebilir. Soğuk kompresler ve ferahlatıcı kremler bu hissi hafifletmeye yardımcı olabilir. Tedavi yüze yapıldıysa, kabarcık görünmediği sürece makyaj yapmaya devam edebilirsiniz. Tedaviden bir ay sonra tedavi edilen saç dökülmelidir.

İstenmeyen etkilere neden olmaktan kaçınmanın en iyi yolu, tedavi edilen alanı en az birkaç gün ovmaktan veya ovalamaktan kaçınmaktır. Yanık veya yan etki yaşarsanız, uzmanınızı aramaktan çekinmeyin. Jolie Plastic Surgery’de en küçük detayın farkında olacağız. Bizi aramaktan çekinmeyin, herhangi bir şüpheniz veya sorununuz olduğunda size yardımcı olacağız.

Bikini lazer epilasyon

Bikini bölgesindeki lazer epilasyon, 3 ila 6 seanslık bir epilasyon tedavisi ile kalıcı sonuçlara olanak sağlar. Kalan saçlar daha zayıf ve incedir. Genellikle folikülit yani iltihaplanma ve enfeksiyondan muzdarip olabileceğimiz için lazer epilasyon bu alanda faydalıdır. Bu tedavi sadece saç büyümesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda bu enfeksiyonların acısını da azaltır.

Yüz epilasyon

Genelde yüz kıllarını yok etmek isteyen kadınlar, üst dudakta, çenede veya yüzün yanlarında olduğu için acı çekerler. Kliniğimizde ilk adımın bu kılların nedenlerini bulmak ve daha sonra izlenecek prosedür olacağını bilmek önemlidir.

Yüksek nitelikli uzmanlarımız olmasına rağmen lazerin hastaların gözlerinin yakınına uygulanmaması gerektiğinden bu alanda çok dikkatliyiz. Erkeklerde bu tedavi çene bölgesinde de oldukça etkilidir. Geleneksel değil, lazer epilasyon tercih eden birçok kişi zaten var.

Koltuk altı lazer epilasyon

Koltuk altı bölgesindeki lazer epilasyon, özellikle kadınlarda en sık uygulanan işlemlerden biridir çünkü o bölgedeki kıllar, çok sayıda ter bezi nedeniyle kötü koku birikmesine neden olur. Erkekler ve kadınlar her gün bu prosedürü uygulamaya karar verirler çünkü bu teknik kesinlikle bu istenmeyen tüyleri neredeyse kalıcı olarak ortadan kaldırmak için en etkili yöntemlerden biridir.

Tedavi sırasında yüksek yoğunluklu lazer saç köklerini etkisiz hale getirecektir. Uzmanlar 8 ila 12 seans önermektedir.

Her seanstan önce, uzmanınız size kaşlarınızı çizmek için özel bir kalem verecektir, böylece sadece kontur dışındaki kıllar alınacaktır.

Lazer epilasyon yan etkileri.

Ankara lazer epilasyondan sonra ortaya çıkabilecek bazı yan etkiler :

  • Kaşıntı
  • Kızarık cilt
  • Şişme
  • Foliküler ödem
  • Akne
  • Deride renk değişikliği

Sivilce ve cilt renginin değişmesi haricinde diğer etkiler 2 veya 3 günde ortadan kalkar. Ve bunlar da biraz daha zamanla ortadan kaybolur. Cildin rahatsızlığı, biraz rahatsızlık veya orta derecede ağrı için doktorun önereceği kremler vardır.

Anestezik kremler de sizin için mevcut olacaktır. İşlemden dakikalar önce uygulanmalıdır. Çok yüksek oranda kullanılmalarını önermememize rağmen.

FDA’ya göre:”Tüketicilerin, kremin hangi koşullarda kullanılması gerektiği ve kullanımının uygun olup olmadığı konusunda bir tıp profesyoneli ile konuşması önerilir.Cilt uyuşturan bir ürün kullanmaya karar verenler, bir sağlık uzmanının talimatlarını takip etmeli ve kullanmayı düşünmelidir. Mümkün olan en düşük miktarda anestezik ilaç içeren bir ürün. FDA’nın İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi, lazer epilasyon için çok miktarda cilt uyuşturma ürünü kullanımından sonra ciddi ve yaşamı tehdit eden yan etkilere ilişkin raporlar aldı. “

Anahtar kelime bulutumuz

lazer epilasyon, lazer epilasyon fiyatları, epilasyon fiyatları, lazer fiyatları, alexandrite, buz lazer fiyatları, lazer epilasyon yorumları, ankara lazer epilasyon, alexandrite lazer epilasyon, aris çukurambar, lazer nedir, en iyi lazer epilasyon aleti, lazer epilasyon ankara, buz lazer fiyat, epilatör fiyatları, genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranların yorumları, en iyi lazer epilasyon, lazer epilasyon fiyat, tüm vücut lazer, lazer epilasyon nedir, buz lazer ankara, erkek lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon fiyatları 2019, lazer epilasyon çeşitleri, ankara lazer, buz lazer epilasyon fiyatları, ütüleme lazer, lazer epilasyon zararları kanser, alex lazer, lazer epilasyon yaptıranlar, epilasyon fiyatları erkek, tüm vücut lazer epilasyon, tüm vücut epilasyon, alexandrite epilasyon, ankara buz lazer, ankara lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon sonrası kılların artması, epilatör nedir, lazerli epilasyon, diyot buz lazer, buz lazer mi alexandrite mi, erkek epilasyon fiyatları, tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar, ankara iğneli epilasyon, epilasyon lazer, yüze lazer epilasyon yaptıranların yorumları, cilt ütüleme fiyatları, lazer epilasyon zararları yorumlar, lazerepilasyon, tüm vücut lazer epilasyon fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir